Łysienie jest problemem, które coraz częściej występuje nie tylko u mężczyzn ale również u kobiet. Przyczyn wypadania włosów jest mnóstwo.
Łysienie telogenowe występuje, kiedy większość włosów przechodzi w fazę spoczynku - nie ma to związku z zanikiem mieszków włosowych. Przyczynami tego typu łysienia są m.in.:
- niedobór witaminy D3 i ferrytyny
- niedobór żelaza wynikający ze stosowania diet
- stany powodujące duże obciążenie dla organizmu: stres, poród, operacja, a nawet wysoka gorączka
- zaburzenia hormonalne: choroby autoimmunologiczne tarczycy (Hashimoto), nadczynność
i niedoczynność tarczycy, poporodowe
- przyjmowanie niektórych leków: leków przeciwzakrzepowych, przeciwpadaczkowych, czy retinoidów, beta-blokerów
- występowanie chorób zakaźnych lub istniejące choroby przewlekłe
- nawracające choroby skóry (np. atopowe zapalenie skóry, łuszczyca)
W przypadku tego typu łysienia najważniejsze jest aby wstępnie ustalić przyczynę i spróbować jej zapobiec - np. uzupełnić niedobory witamin lub leczyć chorobę, która może je powodować. Po ich wykryciu i wyeliminowaniu włosy zaczynają odrastać w przeciągu 6-12 tygodni.
Łysienie androgenowe to najczęściej występująca przyczyna wypadania włosów. Chociaż uważa się, że w większości przypadków występuje u mężczyzn niestety kobiety również się borykają z tą chorobą. Za tego typu łysienie odpowiedzialne są androgeny - hormony, których namiar prowadzi do wypadania włosów. Jest to uwarunkowane genetycznie.
Łysienie plackowate charakteryzuje się występowaniem wyłysiałych punktów na skórze głowy wielkości monety. Może występować jako jednoogniskowe lub wieloogniskowe. Spowodowane jest przede wszystkim nieprawidłowościami występującymi w układzie odpornościowym, który sam atakuje swoje zdrowe komórki - w tym przypadku mieszki włosowe. Łysienie plackowate często występuje z innymi schorzeniami, takimi jak: łuszczyca, cukrzyca typu I, bielactwo, choroby tarczycy, astma, alergie, RZS czy toczeń rumieniowaty.
Dla każdego z powyższych rodzajów łysienia odpowiednio dobrane leczenie oraz wyeliminowanie przyczyny pozwoli na odrost włosów.
Zapraszam na zabieg mezoterapii dermapenem - mikronakłuwanie skóry głowy penem
z odpowiednio dobraną końcówką posiadającą do kilkudziesięciu igieł - w połączeniu
z preparatem Gen Factor, który stymuluje mieszki włosowe do produkcji włosa.
Mikropigmentacja medyczna to specjalistyczna technika podania pigmentu w skórę, mająca na celu rekonstrukcję, kamuflaż lub optyczne zagęszczenie wybranych obszarów ciała. Zabieg ten stosowany jest głównie w celach estetycznych i rekonstrukcyjnych, pomagając osobom, które doświadczyły utraty pigmentu skóry, przebytych operacji, urazów czy schorzeń wpływających na wygląd zewnętrzny.
Technika mikropigmentacji polega na precyzyjnym wprowadzeniu certyfikowanych barwników do warstwy naskórka za pomocą urządzenia wyposażonego w jednorazową igłę. Procedura ta umożliwia stworzenie niezwykle realistycznego efektu optycznej rekonstrukcji, a także subtelne maskowanie niedoskonałości skóry.
Zabieg jest wykonywany jest na produktach najwyższej jakości, co zapewnia bezpieczeństwo i naturalny wygląd uzyskanych efektów. Mikropigmentacja medyczna jest alternatywą dla chirurgicznych metod rekonstrukcji estetycznej, a jej wyniki są widoczne natychmiast po zagojeniu.
Bielactwo (vitiligo) to przewlekłe schorzenie autoimmunologiczne charakteryzujące się utratą melanocytów – komórek produkujących melaninę, czyli pigment odpowiedzialny za naturalny kolor skóry, włosów i oczu. Skutkiem tego procesu są wyraźnie odbarwione plamy na skórze, które mogą pojawiać się na różnych częściach ciała. Choć bielactwo nie powoduje fizycznego bólu, może znacząco wpływać na samopoczucie i pewność siebie pacjentów.
Mikropigmentacja medyczna polega na precyzyjnym wprowadzeniu pigmentów do naskórka za pomocą specjalistycznych urządzeń. Zabieg ten jest wykonywany w bardzo precyzyjny sposób:
dobranie pigmentów w taki sposób, aby jak najbardziej zbliżyć je do naturalnego koloru skóry pacjenta. Proces ten wymaga wysokiej precyzji i doświadczenia, gdyż odcień skóry może się zmieniać w zależności od ekspozycji na słońce i innych czynników środowiskowych
stosowanie zaawansowanych technik cieniowania oraz mieszania barw, co pozwala na uzyskanie efektu naturalnego przejścia między zdrową skórą a obszarami dotkniętymi bielactwem,
praca na różnych głębokościach naskórka, aby osiągnąć optymalny efekt estetyczny i trwałość zabiegu.
naturalny efekt estetyczny – odpowiednio dobrane pigmenty pozwalają na skuteczne zamaskowanie odbarwionych plam, dzięki czemu skóra wygląda bardziej jednolicie,
trwałość i wygoda – efekt zabiegu utrzymuje się od 1 do 2 lat, co eliminuje konieczność codziennego stosowania kosmetyków korygujących,
poprawa samopoczucia i pewności siebie – wyrównanie kolorytu skóry może znacząco wpłynąć na komfort psychiczny pacjentów, zwłaszcza w przypadku widocznych obszarów takich jak twarz, szyja czy dłonie.
Zwany jest również tatuażem medycznym (ang. scalp micropigmentation) lub mikropigmentacją włosów. Jest to bardzo efektowny i nowoczesny sposób na walkę
z łysieniem u mężczyzn. Poprzez wprowadzenie odpowiedniej jakości barwnika w wierzchnią warstwę skóry przy pomocy mikroskopijnych kropek uzyskujemy doskonały efekt jedno lub dwudniowego zarostu na głowie. Aby uzyskać pożądany efekt używam odpowiednich igieł (nie pigmentuję głowy przy pomocy rollera). Bardzo duże znaczenie ma również zastosowanie odpowiedniego barwnika. Posiadam pigment przeznaczony tylko do tego typu zabiegu - nie jest to pigment do makijażu permanentnego, który po czasie może zmienić kolor. Barwnik po czasie delikatnie bleknie ale nie zmienia odcienia.
Tylko takie przygotowanie do zabiegu pozwoli na osiągnięcie oczekiwanego efektu.
Dla kogo jest przeznaczony zabieg?
- dla osób zmagających się z łysieniem androgenowym,
- dla osób z łysieniem plackowatym (alopecja),
- dla osób pragnących zagęścić przerzedzające się włosy (zagęszczenie włosów),
- dla osób które utraciły włosy wskutek wypadku lub chemioterapii,
- dla osób niezadowolonych z efektu przeszczepu włosów,
- dla osób posiadających blizny na głowie (po przeszczepie lub innych zabiegach chirurgicznych)
- dla osób, które nie chcą już dłużej nosić peruk lub innych doczepianych systemów włosów
Ile czasu trwa zabieg?
Zabieg wykonujemy w 2-3 sesjach. Każda z nich może trwać nawet do 8 godzin - uzależnione jest to od obszaru pigmentacji.
Obszary pigmentacji:
- skóra głowy (zakola, szczyt głowy lub całą głowę)
- zarost,
- blizny powstałe wskutek przeszczepu włosów,
- blizny w okolicy owłosionej skóry głowy po urazach mechanicznych lub operacjach
Mikropigmentacja to zabieg, który pozwoli również na optyczne zagęszczenie rzadkich włosów zarówno u mężczyzn jak i u kobiet;)
Pigmentacja ust po rozszczepie wymaga precyzyjnego i indywidualnego podejścia, ponieważ w tej okolicy mogą występować różne typy blizn – miękkie lub twarde – w zależności od rodzaju rozszczepu oraz liczby przeprowadzonych zabiegów chirurgicznych. Przed przystąpieniem do pigmentacji konieczna jest dokładna ocena rodzaju blizny oraz stopnia zaawansowania rozszczepu, gdyż te czynniki determinują intensywność oraz technikę pracy w danym obszarze.
Aby pigmentacja odbyła się w sposób prawidłowy, w pierwszej kolejności musimy opracować blizny. Jest to konieczne, ponieważ tylko odpowiednio przygotowana blizna będzie w stanie przyjąć pigment. Nie można pomijać tego etapu!
Rozszczep wargi i podniebienia to wrodzona wada rozwojowa, która niesie za sobą negatywne skutki związane z deformacją twarzy oraz widocznymi bliznami będącymi rezultatem licznych operacji chirurgicznych. Te konsekwencje mogą towarzyszyć osobie przez całe jej życie. Zaburzenia wynikające z obecności rozszczepu mogą obejmować zarówno sferę fizyczną, społeczną, jak i psychiczną.
Poczucie inności, brak akceptacji własnego wyglądu, niska samoocena, obniżone poczucie własnej wartości, a także unikanie kontaktów społecznych, trudności w budowaniu prawidłowych relacji oraz depresja mogą być skutkiem braku kompleksowego wsparcia terapeutycznego dla osób z rozszczepem wargi i podniebienia już od najmłodszych lat.
Pigmentacja medyczna, nie tylko poprawia wygląd, ale także wpływa na lepsze samopoczucie oraz podnosi jakość i komfort życia osób zmagających się z tym problemem.
Jest dedykowany osobom, które:
przeszły leczenie onkologiczne – zarówno po pojedynczej, jak i podwójnej mastektomii, chcąc odzyskać poczucie kobiecości i pełni sylwetki,
poddały się operacjom powiększenia piersi – jeśli widoczne są blizny, które wpływają na estetykę otoczki brodawki,
są w trakcie lub po procesie zmiany płci – aby uzyskać naturalny wygląd klatki piersiowej i zwiększyć pewność siebie,
przeszły zabieg operacyjny ginekmastii, czyli przerostu gruczołu piersiowego u mężczyzn,
zmagają się z chorobami skóry, takimi jak bielactwo, które powoduje przebarwienia i nierównomierny kolor otoczki,
mają nieregularne lub asymetryczne otoczki brodawek – co może wpływać na samoocenę oraz postrzeganie własnego ciała,
przeszły inne operacje piersi, np. plastykę korekcyjną, i pragną wyrównać koloryt lub kształt otoczki,
nie posiadają jednego lub obu sutków – co może być wynikiem zabiegów chirurgicznych lub wrodzonych uwarunkowań,
chcą optycznie powiększyć zewnętrzną powierzchnię areoli, aby uzyskać bardziej harmonijny wygląd piersi,
Jest to rozwiązanie nie tylko estetyczne, ale także sposób na poprawę samopoczucia i odbudowę pewności siebie. Jest to metoda bezpieczna i skuteczna, wykonywana przez doświadczonych specjalistów, którzy dbają o każdy detal, aby efekt był jak najbardziej naturalny i satysfakcjonujący.
Zabieg pigmentacji medycznej polega na odtworzeniu kompleksu brodawka-otoczka u kobiet po mastektomii jedno lub obustronnej oraz u kobiet po operacjach plastycznych piersi. Celem zabiegu - poprzez korektę blizn, koloru czy kształtu i wielkości otoczki - jest uzyskanie wizualnego efektu 3D.
Rekonstrukcja areoli 3D to innowacyjna technika, która pozwala na uzyskanie niezwykle realistycznego efektu dzięki zaawansowanemu cieniowaniu pigmentów. Ta artystyczna metoda tworzy iluzję głębi i tekstury, co sprawia, że brodawka wygląda trójwymiarowo, mimo że jest wykonana na płaskiej powierzchni skóry.
Proces ten opiera się na precyzyjnym doborze kolorów oraz umiejętnym cieniowaniu, które naśladują naturalny wygląd skóry. Dzięki temu efekt końcowy jest wyjątkowo realistyczny i subtelny. Rekonstrukcja areoli 3Dto nie tylko sposób na przywrócenie estetyki, ale także na poprawę samopoczucia i pewności siebie.
Ta nowoczesna metoda jest końcowym etapem dla osób po operacjach onkologicznych lub rekonstrukcyjnych, które pragną odzyskać naturalny wygląd i poczucie pełni kobiecości.
Phyllisc Christine Cast, Zdradzona
Zadzwoń: +48 667 328 585
lub umów się online:
Wszelkie prawa zastrzeżone.